- Veliki požar koji je izbio u utorak ujutro u Neumu ni jutros nije stavljen pod kontrolu, kazao je glasnogovornik Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona Pero Pavlović.
NEUM; 03. augusta – Požar širih razmjera izbio je jučer oko 09.30 sati na lokalitetu Gradac-Broćanac a nošen jakim vjetrom proširio se prema Papratnici, Gracu i Zerlenikovcu, gdje ugrožava stanovništvo, privatne i privredne objekte. Požarna linija je velika a jak vjetar otežava gašenje – kazao je Pavlović.
Cesta Neum-Stolac, koja je jedno vrijeme bila zatvorena, sinoć je puštena u promet.
– U ispomoć neumskim vatrogascima u toku jučerašnjeg dana došle su ekipe iz Slanog, Stona, Mostara i Čapljine. U toku noći poslat je zahtjev za helikopter Oružanih snaga Bosne i Hercegovine za pomoć u gašenju požara iz zraka – kazao je Pavlović.